strona główna | mapa strony | kontakt
Obr�bki blacharskie
O firmie Jak kupowaďż˝ Kontakt Logowanie FAQ
  Strona główna » Maty drenażowe pod żwirek » Schluter TROBA-PLUS 8 - Mata drenażowa pod jastrych
Produkty
Producenci
Ostatnio oglądane
Schluter TROBA-PLUS 8 - Mata drenażowa pod jastrych
Profile okapowe PKP flex dł.2m - do gięcia
Schluter TROBA RO - Mata drenażowa pod żwirek
Profil okapowy PKP dł.2m
« Poprzedni  Produkt  2 z 2 w kategorii:
 Maty drenażowe pod żwirek
Schluter TROBA-PLUS 8 - Mata drenażowa pod jastrych
Dostępność: Towar na zamówienie
107.26zł /m2
ilość:
jednostka miary przy zakupie: m2
długość: 12,5 m
wysokość profilu górnego: 8 mm
szerokość poziomej części montażowej: 1m
materiał: polietylen w rolce
uwagi: Możliwość zakupu dowolnej ilości metrów

Skuteczny i trwały drenaż powierzchniowy odprowadzający wodę w pewny sposób, przerywający czynność kapilarną.

Skuteczny i trwały drenaż powierzchniowy odprowadzający wodę w pewny sposób, przerywający czynność kapilarną.

Schlüter®-TROBA-PLUS to sprawny i trwały drenaż powierzchniowy, przeznaczony do ułożenia na poziomej izolacji wodoszczelnej wbudowanej na podłożu ze spadkiem. Składa się on z folii polietylenowej, z wybrzuszeniami
w kształcie ściętych, zamkniętych stożków, na których umocowana jest włóknina filtrująca.

Przy Schlüter®-TROBA-PLUS 8G w miejsce włókniny filtrującej jest przytwierdzona tworząca sito tkanina o wielkości oczka ok. 2 x 2 mm.

Strona z włókniną, na której ułożona zostaje konstrukcja wykładziny, tworzy na całej powierzchni drenaż pasywny o wyjątkowo dużej pojemności. Zamknięte pasmo polietylenowe Schlüter®-TROBA-PLUS służy dodatkowo jako ochrona hydroizolacji. Ciasno umieszczone wybrzuszenia, w formie ściętych, zamkniętych stożków, wytrzymują wysokie obciążenia nacisku.

Pusta przestrzeń pomiędzy wybrzuszeniami a włókniną tworzy poduszkę powietrzną będącą izolacją akustyczną i termiczną. Chroni ona jednocześnie hydroizolację przed szkodliwym wpływem obciążeń termicznych. Obciążenia
mechaniczne rozkładają się równomiernie na całej powierzchni hydroizolacji.

Schlüter®-TROBA-PLUS 8 i 8G podnosi konstrukcję wykładziny na całej powierzchni o 8 mm, Schlüter®-TROBA-PLUS 12 odpowiednio - o 12 mm.

W ten sposób eliminowane zostają niewielkie usterki w uszczelnionym podłożu ze spadkiem, takie jak nierówności lub wypukłości w obszarze zakładów, prowadzące do spiętrzenia wody. Większe nierówności wyrównać można przed ułożeniem Schlüter®-TROBA-PLUS za pomocą gotowej zaprawy.

Obróbka

 1. Nośne podłoże i leżąca na nim hydroizolacja muszą posiadać wystarczający spadek prowadzący w miejsce odprowadzenia. Przed układaniem Schlüter®-TROBA-PLUS należy wyrównać ewentualne nierówności uszczelnianej powierzchni stosując w tym celu gotową zaprawę.
 2. Schlüter®-TROBA-PLUS układamy na hydroizolacji niezależnie od kierunku spadku, luźno, na zakład, włókniną ku górze. W miejscu połączeń należy założyć wystający pasek włókniny.
 3. Bezpośrednio na Schlüter®-TROBA-PLUS wykonujemy konstrukcję wykładziny, zgodnie z regułami technicznymi mającymi zastosowanie w danym przypadku.
 4. Uwaga: przy połączeniach brzegowych, spoinach dylatacyjnych i połączeniach ze ścianą proponujemy zastosowanie profili firmy Schlüter®-BARA i Schlüter®-DILEX.

Materiał

Schlüter®-TROBA-PLUS wykonana jest z odpornej na odkształcenia folii polietylenowej, z jednostronnie uformowanymi wybrzuszeniami na których umocowana została włóknina filtracyjna z polipropylenu. Przy
Schlüter®-TROBA-PLUS 8G tworząca sito tkanina jest wykonana z polietylenu. Materiał odporny jest na odkształcenia aż do + 80 °C.

Odporność na nacisk wynosi przy Schlüter®-TROBA-PLUS 8 i 8G do 39 t/m², a przy Schlüter®-TROBA-PLUS 12 do 30 t/ m². Gwarantujemy za doskonałe właściwości materiału oraz jego funkcjonalność. Materiał jest odporny na starzenie się i butwienie, a jego resztki nie są odpadami o charakterze szczególnym. Polietylen nie jest trwale odporny na promieniowanie UV, dlatego przy długim okresie składowania należy unikać długotrwałego nasłonecznienia.

Właściwości materiału i zakres zastosowania:
Schlüter®-TROBA układamy najczęściej na poziomej izolacji wodoszczelnej wbudowanej na podłożu ze spadkiem. Dzięki temu tworzymy skuteczny drenaż powierzchniowy pomiędzy hydroizolacją i leżącą ponad nią konstrukcją wykładziny. Rozwiązanie to najczęściej stosowane jest na tarasach i balkonach, w budynkach przemysłowych, obejściach basenów, myjniach, natryskach itp., posiadających izolację wodoszczelną.

Rozłożone pasma Schlüter®-TROBA-PLUS są wystarczająco odporne na obciążenia mechaniczne występujące podczas jej wbudowywania, takie jak np. chodzenie po niej lub najeżdżanie taczką. Konstrukcja posadzki
może być wykonana z jastrychu z płytkami ceramicznymi lub bez. Może być też wykonana z płyt lub bruku ułożonych na łożu żwirowym lub grysowym (co najmniej 5 cm). W przypadku konstrukcji ze żwirem lub grysem o grubości poniżej 5 cm może dochodzić do efektu lekkiego sprężynowania. Aby tego uniknąć zalecamy układanie konstrukcji na Schlüter®-TROBA, patrz prospekt 7.1. Może też składać się ze żwiru i ułożonych na nim płyt lub bruku, a także tylko z warstwy żwiru lub ziemi.

Schlüter®-TROBA-PLUS 8G przeznaczona jest głównie dla konstrukcji wykładzin z wykorzystaniem jastrychu drenażowego lub układania płyt o dużych wymiarach na Schlüter®-STELZ-DR wypełnianych zaprawą.

Woda wsiąkająca w konstrukcję wykładziny zostaje odprowadzona przez całą, powierzchnię drenażową Schlüter®-TROBA-PLUS i skierowana grawitacyjnie zgodnie ze spadkiem w miejsce odprowadzenia. Wykluczone jest dzięki temu stałe zawilgocenie konstrukcji.


» Informuj mnie o aktualizacjach Schluter TROBA-PLUS 8 - Mata drenażowa pod jastrych
» Napisz recenzję tego produktu!
» Powiedz znajomemu
» Data dodania produktu: 29 marzec 2017.
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
 • x) Odbojnik ZPK 30 Lewy
 • x) Odbojnik ZPK 30 Prawy
 • x) Uszczelniacz poliuretanowy - Tuba 310ml
 • x) Odbojnik ZD 37 Lewy (Z2)
 • x) Łącznik ŁD 37
 • Profil balkonowy D 37, długość 2m
 • Produkty: 0  szt.
  Do zapłaty: 0.00zł
  Aktualności
  Projekt i wykonanie: JELLINEK studio